សមាគមនិស្សិតវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា សូមជូនដំណឹងដល់និស្សិតវិទ្យាស្ថានទាំងអស់ឲ្យបានជ្រាបថាៈ សាលាខណ្ឌចំការមននឹងរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលមួយនៅថ្ងៃទី ១៩ ខែ មីនា ឆ្នាំ២០១២ នៅក្នុងវត្ត ទួលទំពូង ស្តីពីការ រៀនបើកបរម៉ូតូ ។​ និស្សិតទាំងអស់ដែលមានបំណងចង់រៀនយកប័ណ្ណបើកបរម៉ូតូអាចទៅរៀន ហើយភ្ជាប់ទៅជាមួយនូវអត្តសញ្ញាណប័ណ្ណ ឫ កាតសិស្ស ឫ លិខិតបញ្ជាក់ពីមេភូមិ ឫអាជ្ញាធរដែនដី ។ ការសិក្សាគឺរយះពេលមួយថ្ងៃពេញ ។
កាលពីថ្ងៃទី០៣ និង០៤ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០១២ សមាគមនិស្សិតវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា បានដឹកនាំនិស្សិតចំនួន ១៨៥នាក់ ចុះទស្សនៈកិច្ចសិក្សា នៅខេត្តព្រះសីហនុ ។ ជាក់ស្តែងសមាគមបានចុះទៅដល់ក្រុមហ៊ុនលាយ បេតុង ជីបម៉ុង នៅវេលាម៉ោង ១៖៣០នាទី ហើយបានទទួលការណែនាំ និងចង្អុលបង្ហាញយ៉ាងច្រើនពីសំណាក់ក្រុមហ៊ុន ។ បន្ទាប់មកទៀត នៅថ្ងៃទី០៤ ខែឆ្នាំដដែល ក្រុមនិស្សិតបានចុះទស្សនៈកិច្ចនៅកំពង់ផែស្វ័យតខេត្តព្រះសីហនុ ហើយនៅល្ងាចថ្ងៃទី០៤ ដដែលនិស្សិតទាំងអស់បានមកដល់ភ្នំពេញវិញដោយសុវត្តិភាព ៕
នៅរសៀលវេលាម៉ោង ២៖៣០ នាទី ថ្ងៃទី ១៦ ខែ មីនា ឆ្នាំ ២០១២ សមាគមនិស្សិតវិទ្យាស្ថានចច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា នឹងដឹកនាំនិស្សិតចំនួន ១០០នាក់ចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្ទាលស្តីអំពី យុវជន និង ភាពជោគជ័យ នៅ ផ្សារបឹងត្របែកផ្លាស្សា ។
អាស្រ័យហេតុនេះមិត្តនិស្សិតវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជាទាំងអស់ដែលមានបំណងចូលរួម អាចអញ្ជើញទំនាក់ទំនងមកសមាគមផ្ទាល់ ឫតាមរយៈលោក សោ ប៊ុនថា T3GCI ទូរស័ព្ទលេខ៖ ០៧៧ ៦៥៣ ៥២៥ ។
បញ្ជាក់៖ និស្សិតដែលចូលរួមនឹងទទួលបាននួវលិខិតបញ្ជាក់វគ្គបណ្តុះបណ្តាលមួយសន្លឹក ។